اخبار تکنولوژی و علم قرن 21

یکشنبه ۹۷/۰۹/۲۵

سازگاری جاروی هوشمند Botvac با Amazon Alexa – 21tech.ir

21 century technology news

اخبار علم و تکنولوژی قرن 21
www.21tech.ir

سازگاری جاروی هوشمند Botvac با Amazon Alexa

Neato&Alexa
http://21tech.ir/?p=1303
3208 نمایش

دستیار مجازی آمازون،Alexa ، هر روز که می گذرد قدرتمندتر می شود و طرفداران بیشتری پیدا می کند. پیش از این می توانست سفارش ماشین به Uber بدهد، گزارش آب و هوا را بگوید، یک قرار به تقویم شما اضافه کند و این اواخر دستور پخت ۶۰هزار نوع غذا را به شما بدهد. در آخرین آپدیت ارائه شده برای Alexa قابلیت این برنامه از تخته ساطور فراتر رفته و به سراغ جاروبرقی می رود! با سازگاری صورت گرفته با Neato’s Botvac. این جاروی هوشمند، Neato’s Botvac، محصولی از شرکت رباتیک Neato است که قابلیت هدایت لیزری و تهیه ی نقشه ی اتاق و جارو کشیدن هدفمند را دارد به جای اینکه مانند برخی از محصولات بازار به صورت تصادفی حرکت کند. برخی دیگر از قابلیت های این جاروی هوشمند عبارتند از: اتصال به Wi-Fi، قابلیت تمیز کردن گوشه ها، تمیز کردن مواد چسبیده به سطح، قابلیت برنامه ریزی شدن برای نظافت اتوماتیک روزانه، بازگشت اتوماتیک به محل شارژر و بازگشت به محل قبلی و ادامه ی تمیزکاری پس از شارژ شدن و با علامت گذاری سطوح با نوار مخصوص می توان مانع ورود جارو به آن ناحیه شد در نتیجه وسایل کوچک روی زمین در امان خواهند بود.

تعیین محدوده به وسیله نوار سیاه رنگ

تعیین محدوده به وسیله نوار سیاه رنگ

قابلیت جدید Alexa به دارندگان Neato’s Botvac Connected این قابلیت را می دهد تا به ربات های جارو برقی خود دستور بدهند منزل آنها را جارو بکشد تنها با گفتن دستور خود به دستگاه هایی مانند Amazon Echo و Echo Dot. برای این کار ابتدا نرم افزار Alexa را بر روی گوشی یا تبلت خود باز کرده، در منو های نرم افزار قابلیت های جدید مرتبط با Neato را می یابید. بعد فعال سازی این قابلیت ها، شما جمله ای مانند “الکسا به نیتو بگو شروع به تمیز کاری کند” به Amazon Echo یا Echo Dot می گویید و بعد جاروی شما شروع به تمیز کاری خواهد کرد.

Amazon Echo در آشپزخانه

Amazon Echo در آشپزخانه

در تصویر مقابل یک Amazon Echo را می بینید که قابلیت دریافت فرمان های صوتی را حتی از فاصله های دور دارد. مجهز به اسپیکر ۳۶۰درجه و اتصال Wi-Fi است.

ایده ی بسیار جالبی است مخصوصا برای کسانی که قصد دارند از هم اکنون خود را در خانه های هوشمند آینده ببینند.
همانطور که Giacomo Marini رئیس شرکت روباتیک Neato، گفته: “ابداع Neato قدم بزرگی به سمت خانه های هوشمند آینده است. این همکاری الکسا با Neato قدمی به سوی رویای این شرکت خواهد بود که همان استفاده از آخرین تکنولوژی روز برای هموار کردن زندگی در خانه های هوشمند است”.

این قابلیت Alexa در امریکا و انگلیس فعال شده و مردم آلمان باید قبل پایان سال ۲۰۱۶ قادر به استفاده از آن باشند. همچنین برای تشویق مردم به خرید Neato’s Botvac ، خریداران یک Echo Dot رایگان نیز با این جاروی هوشمند دریافت خواهند کرد.


نظر سازگاری جاروی هوشمند Botvac با Amazon Alexa

نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عنوان منو