اخبار تکنولوژی و علم قرن 21

یکشنبه ۹۷/۰۹/۲۵

عرضه کلاس جدید SD Card ها برای اجرا اپلیکیشن – 21tech.ir

21 century technology news

اخبار علم و تکنولوژی قرن 21
www.21tech.ir

عرضه کلاس جدید SD Card ها برای اجرا اپلیکیشن

کلاس A1 برای SD cards
http://21tech.ir/?p=1285
904 نمایش

حافظه داخلی گوشی های هوشمند و یا تبلت ها می تواند به سرعت با نصب برنامه های مختلف پر شود، در نتیجه نیاز به یک درگاه حافظه جانبی هر چه بیشتر افزایش می یابد. همین عامل باعث شد تا سازمان مسئول تعیین استانداردهای SD cardها با نام(SD Association)، یک کلاس جدید برای SD کارت ها و microSD کارت ها معرفی کند به نام Application Performance Class که هدف آن افزایش کارآیی SD کارت ها در اجرای برنامه های موبایل است.

با معرفی آندروید مارشملو ۶٫۰ در سال ۲۰۱۵ آندروید قابلیتی را به دستگاه های آندرویدی اضافه کرد ( با نام Adoptable Storage) که می توانند حافظه های داخلی و خارجی را یکپارچه کنند و دیگر به صورت دو آیتم جدا محسوب نمی شوند. این هفته کلاس مخصوصی از SD کارت ها با نام Application Performance Class ارائه شد که هدف آن تعیین استاندارد خاصی برای این گروه از کارت ها و هدایت مشتری برای خرید محصول مورد نیاز خود است. این کارت ها احتمالا در حالت Adoptable Storage آندروید عملکرد بسیار رضایت بخشی خواهند داشت.

کلاس بندی SD Card ها در SD Association

کلاس بندی SD Card ها در SD Association

SD کارت ها با کلاس های متفاوتی در بازار یافت می شوند که همه ی این کلاس ها توسط SD Association تعیین می شود. این کلاس ها عمدتا به معنای سرعت خواندن و سرعت نوشتن در حالات مختلف متوالی و راندوم است، که مثلا در زمان ضبط یک ویدیو به وسیله ی یک دوربین برای ثبت کیفیت هر چه بیشتر حائز اهمیت است. در حال حاضر عمدتا کارت ها به دو کلاس Speed Class و UHS Speed Class تقسیم می شوند (UHS : Ultra High Speed)، که هر کدام آنها نیز دارای تقسیمات فرعی می باشند. انتخاب یک کارت با سرعتی فراتر از توانایی دستگاه عملا بی فایده خواهد بود.

نماد کلاس جدید در SD Cards

نماد کلاس جدید در SD Cards

کارت هایی با نماد A1 به عنوان سطح اول از این کلاس جدید به حساب می آیند. کارت هایی که در این کلاس به بازار عرضه می شوند یک حداقل استانداردهای خاصی برای اجرای هر چه بهتر اپلیکیشن ها دارند، به عنوان مثال خواندن تصادفی ورودی-خروجی(IOPS) 1500 در ثانیه و نوشتن تصادفی ورودی-خروجی (IOPS) 500 بر ثانیه و و عملکرد متوالی پایدار (Sustained Sequential performance) با سرعت ۱۰ مگابایت بر ثانیه.

شماتیکی از دسترسی متوالی و راندوم

شماتیکی از دسترسی متوالی و راندوم

در عکس رو به رو مفهوم نوشتن متوالی و نوشتن راندوم نمایش داده شده است. در زمان نوشتن پایدار معمولا راحت تر می توان سرعت کلی را ارائه داد مثلا ۱۰ مگابایت بر ثانیه با اندازه ی انتقال(transfer size) 128 کیلوبیت. اما در حالت راندوم از مفهوم IOPS استفاده می شود که مخفف Input/output operation per second است(یعنی عملیات های ورودی و خروجی در ثانیه). با ضرب IOPS در اندازه ی واحدهای انتقال، سرعت در حالت راندوم هم به دست ما آید. مثلا اگر در مثال بالا اندازه ی واحد های انتقال در حالت راندوم برابر با ۴ کیلوبیت باشد، سرعت خواندن راندوم می شود:

IOPS x Transfer Sizes = 1500IOPS x 4KB = 6000KB/s

که معادل ۵٫۸۶ مگابایت بر ثانیه است.


نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عنوان منو