اخبار تکنولوژی و علم قرن 21

سه شنبه ۹۷/۰۸/۲۲

تنظیم رزولوشن در آپدیت جدید Galaxy S7 – 21tech.ir

21 century technology news

اخبار علم و تکنولوژی قرن 21
www.21tech.ir

تنظیم رزولوشن در آپدیت جدید Galaxy S7

قابلیت تنظیم رزولوشن
http://21tech.ir/?p=1318
664 نمایش

طی سال های گذشته رزولوشن QHD(1440×2560) تبدیل به یک استاندارد برای پرچمداران سامسونگ شده است. از زمانی که سامسونگ این روال را در پیش گرفت کاربران به دو گروه تقسیم شدند; عده ای اعتقاد دارند این رزولوشن بسیار بالا برای صفحه نمایش های کوچک تلفن همراه غیر ضروری است و تنها باعث فشار بیش از حد به سخت افزار دستگاه برای تولید این رزولوشن بالا می شود. اما در سوی دیگر  عاشقان رزولوشن های فوق اشباه قرار دارند که به هیچ وجه به رزولوشنی کمتر از حداکثر بازار رضایت نمی دهند. همزمان با ارائه ی گلگسی Note7 سامسونگ نشان داد به خواسته ی این دو گروه اهمیت می دهد و امکان انتخاب رزولوشن صفحه نمایش را در اختیار کاربران قرارداد. با قابلیت انتخاب: HD (720 x 1280), FHD (1280 x 1920), QHD (1440 x 2560).

اکنون هر چند Note7 دیگر در بازار یافت نمی شود اما این آپشن به زودی به سری گلگسی راه پیدا خواهد کرد. کسانی که نسخه ی بتای اندروید نوقا را بر روی گلگسی S7 خود دریافت کرده اند خبر از اضافه شدن این امکان به گلگسی S7 دادند. نکته جالب این است که پس از دریافت بروزرسانی جدید به صورت پیش فرض رزولوشن بر روی FHD (1280 x 1920) تنظیم شده است. این می تواند فقط یک آزمایش موقت باشد و در نسخه ی اصلی اوضاع به حال سابق بازگردد و یا می تواند گویای این باشد که سامسونگ به این نتیجه رسیده که دقت تصویر ۵۷۶ PPI بر روی صفحه نمایش ۵٫۱ اینچی بیش از حد نیاز است، اعتقادی که مدت ها شرکت هایی مانند اپل و هواوی بر آن پافشاری می کردند.

قطعا کاربرانی خواهند بود که نه به رزولوشن QHD اهمیت می دهند و نه زمان زیادی را صرف گشت و گذار در منو ها میکنند که آپشن تغییر رزولوشن را ببینند پس این تنظیم پیش فرض برای آنها مطلوب خواهد بود چون برای آنها شارژ بیشتر باتری را همراه خواهد داشت.


نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عنوان منو