اخبار تکنولوژی و علم قرن 21

یکشنبه ۹۶/۰۷/۰۲

همکاری اپل با LG برای ساخت دوربین سه‌بعدی – 21tech.ir

21 century technology news

اخبار علم و تکنولوژی قرن 21
www.21tech.ir

همکاری اپل با LG برای ساخت دوربین سه‌بعدی

iphone-8
417 نمایش

روزنامه Korean Economic Daily به نقل از منابع آگاه خبر داده، اپل با شرکت LG Innotec (از زیر مجموعه‌های شرکت LG)، برای ساخت دوربین دوگانه(dual-camera) با قابلیت عکسبرداری سه بعدی، همکاری می‌کند .

مطابق ادعاهای این منبع آگاه:

اپل سرگرم بررسی این موضوع است که چگونه از تکنولوژی عکاسی سه‌بعدی در دوربین‌های گوشی هوشمند ساخت LG Innotec استفاده کند. از آنجا که LG Innotec دوربین عکاسی سه‌بعدی و تکنولوژی‌های مرتبط را در اختیار دارد، می‌توان انتظار داشت که شاهد ثمر دادن این همکاری تا سال آینده باشیم.

اپل پیش از این در راستای تلاش برای دسترسی به فناوری عکاسی سه بعدی، شرکت LinX را در آوریل سال ۲۰۱۵ خریداری کرده است. فناوری‌های شرکت LinX به نرم‌افزارها اجازه می‌دهند به راحتی به اطلاعات عکس‌های سه‌بعدی دسترسی داشته باشند، مانند: قابلیت فوکوس پس از ثبت عکس، اندازه‌گیری صحیح عمق اجسام، شبیه‌سازی سه‌بعدی اجسام و استفاده از پس زمینه سه‌بعدی برای تماس‌های تصویری.

LG Innotec پیش از این در سال ۲۰۱۱ از دوربین سه‌بعدی در گوشی Optimus 3D استفاده کرده بود. همچنین مطابق اخبار منتشر شده، این شرکت هم اکنون تامین دوربین‌های  آیفون ۷ را بر عهده دارد.

اپل اعلام کرده که سال آینده، همزمان با ده سالگی آیفون، به جای استفاده از نام آیفون ۷s برای محصول جدید خود (سنت نه ساله‌ی اپل)، به سراغ نام آیفون ۸ می‌رود وبه احتمال زیاد دوربین سه‌بعدی در این گوشی به کار گرفته خواهد شد. پیش از این نیز گزارش‌هایی مبنی بر استفاده‌ی اپل از قابلیت “واقعیت افزوده” در گوشی آیفون ۸، منتشر شده بود.

منبع


نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عنوان منو