اخبار تکنولوژی و علم قرن 21

یکشنبه ۹۷/۰۹/۲۵

پتنت جدید سامسونگ برای صفحه نمایش منعطف – 21tech.ir

21 century technology news

اخبار علم و تکنولوژی قرن 21
www.21tech.ir

پتنت جدید سامسونگ برای صفحه نمایش منعطف

صفحه نمایش منعطف سامسونگ
http://21tech.ir/?p=1471
1306 نمایش

طی سه سال اخیر، صحبت‌ها، اختراعات و تلاش‌های زیادی برای ساخت صفحه نمایش‌های منعطف انجام شده ولی هنوز به نتیجه کامل منجر نشده‌ است. در این میان سامسونگ با ثبت مجموعه‌ای از ثبت اختراع‌ها(patent) و اثبات مفاهیم(proof of concept)، در شرایط بسیار خوبی برای دستیابی به این فناوری قرار دارد.

پتنت جدید Samsung Display

پتنت جدید Samsung Display

سامسونگ سال گذشته دستاوردی به نام project Valley را به نمایش گذاشت که نمایشگری با قابلیت انعطاف بود، پس از آن اخباری از ارائه گوشی‌هایی با صفحه نمایش قابل تا خوردن در نمایشگاه MWC 2017 و عرضه آنها به بازار در همان سال، منتشر شد. این احتمال با انتشار عکس‌هایی منتسب به گوشی منعطف طراحی شده سامسونگ، قوت گرفت. دیروز شرکت Samsung Display حق اختراع دیگری را در دفتر “حق اختراع و علامت تجاری امریکا” به ثبت رساند.

جزئیات بیشتر پتنت جدید Samsung Display

جزئیات بیشتر پتنت جدید Samsung Display

به صورت ساده می‌توان گفت، سامسونگ از یک لایه منعطف در این صفحه نمایش استفاده کرده‌است و قسمت‌های زیرین از هم جدا و به صورت شبکه شبکه هستند و در زمان تا شدن برای آنها مشکلی به وجود نمی‌آید.

در پتنت جدید گوشی بدون نیاز به نیروی خارجی، خم می شود

در پتنت جدید گوشی بدون نیاز به نیروی خارجی، خم می شود

قسمت هیجان‌انگیز این پتنت این است که صفحه نمایش‌های سامسونگ بدون نیاز به نیروی خارجی می‌توانند تا(fold) شوند( با استفاده از مواد  dielectric elastomer که انرژی الکتریکی را به کار مکانیکی تبدیل می‌کنند).

حالا پس از ساخت کفش‌هایی که خودشان بندشان را سفت می‌کنند، نوبت به گوشی‌های با صفحه نمایش منعطف می‌رسد که خودشان باز و بسته می‌شوند.

منبع


نظر پتنت جدید سامسونگ برای صفحه نمایش منعطف

نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عنوان منو