اخبار تکنولوژی و علم قرن 21

یکشنبه ۹۷/۰۹/۲۵

برخی از کاربران گوشی‌های پیکسل از وجود خطوط رنگی در تصاویر دوربین خبر دادند.

21 century technology news

اخبار علم و تکنولوژی قرن 21
www.21tech.ir

گزارش‌های متعدد از ایراد در دوربین گوشی‌های پیکسل

pixel-phone
http://21tech.ir/?p=1551
767 نمایش

تعدادی از کاربران گوشی‌های پیکسل گوگل (Pixel و Pixel XL) از وجود مشکل در دوربین این گوشی‌ها خبر دادند. این مشکل با نام Halo effect و یا Sun flare شناخته می‌شود، همان خطوط صورتی/بنفش و گاها سفید رنگی که در عکس‌برداری مستقیم از منبع نور، در عکس ظاهر می‌شوند. این مشکل بیشتر در نرم‌افزار دوربین گوشی مشهود است.

دوربین گوشی پیکسل گوگل – به تصویر درون مانیتور توجه کنید

دوربین گوشی پیکسل گوگل – به تصویر درون مانیتور توجه کنید

اولین بار یکی از کاربران در تاریخ ۲۷ اکتبر (۴ آبان) این مشکل را گزارش داد: “خطوط صورتی/بنفش معمولا در عکس‌ها دیده می‌شوند اما نه همیشه”.

راهکارهایی مانند پاک کردن کش و دیتای دوربین و ریست فکتوری برای حل این مشکل پیشنهاد شد. اما حتی حالت safe mood هم در بهبود اوضاع موثر نبود. هر بار که این مشکل ایجاد می‌شود، کاربر مجبور است گوشی را سافت ریست(soft reset) کند (با نگه داشتن کلیدهای صدا پائین و خاموش روشن).

به محض مطرح شدن موضوع در انجمن‌های گوگل، کاربران زیادی از این مشکل شکایت کردند و یک درخواست برای رفع این ایراد از سوی گوگل، جمع‌آوری کردند. برخی از کاربران، عمدتا با نسخه بین‌المللی این گوشی، عنوان کرده‌اند که این مشکل زمان‌هایی که سیگنال ضعیف است شدیدتر می‌شود و با فعال کردن حالت پرواز، برطرف می‌شود.

sun flare به صورت حلقه‌ای در تصویر مشخص است

sun flare به صورت حلقه‌ای در تصویر مشخص است

در روز ۲۸ اکتبر، یک روز پس از اولین گزارش مشکل، گوگل اعلام کرد در مورد این موضوع تحقیق خواهد کرد و نتیجه آن را از طریق ایمیل اطلاع خواهد داد. البته اطلاعاتی از ارسال شدن این ایمیل‌ها در دست نیست.

انجمن علاقه‌مندان به تکنولوژی‌های موبایل، MobileSyrup کانادا، از طرف کاربران گوشی‌های پیکسل با گوگل برای حل این مشکل تماس گرفته است. می‌توان امیدوار بود که مشکل با یک آپدیت نرم‌افزاری ساده برطرف شود و نیازی به جمع آوری گوشی‌های پیکسل نباشد.

منبع


نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عنوان منو