اخبار تکنولوژی و علم قرن 21

یکشنبه ۹۷/۰۹/۲۵

هواوی با استفاده از گرافین در باتری‌های خود، بهبودهایی در عملکرد باتری در گرما، حاصل کرد.

21 century technology news

اخبار علم و تکنولوژی قرن 21
www.21tech.ir

باتری graphene-Li-ion هواوی برای محیط‌های گرم

huawei-batery-graphen
http://21tech.ir/?p=1578
924 نمایش

لابراتوری Watt، از زیرمجموعه‌های مرکز تحقیقات هواوی، یک باتری جدید معرفی کرد. در ساخت این باتری Li-ion، از گرافین کمک گرفته شده است و تحمل دماهای بالاتری را دارد.

این باتری‌ها توانایی عملکرد در دمای ۶۰ºC را دارند که ۱۰ درجه بالاتر از باتری‌های کنونی است. با توجه به طول عمر دو برابری باتری‌های جدید در مناطق گرم نسبت به باتری‌های معمولی، از آنها می‌توان در ساخت تلفن‌ همراه برای مناطق گرم دنیا استفاده کرد.

همچنین این باتری‌ها می‌توانند دامنه‌ی استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی(EVs) را گسترش دهند; مثلا برای پهپادها که معمولا مشکل گرم کردن در آنها وجود دارد.

یک نمونه از کریستال‌های NMC با فرمول شیمیایی C12H17NO

یک نمونه از کریستال‌های NMC با فرمول شیمیایی C12H17NO

دکتر یانگ ژین لی، رییس لابراتوری Watt می‌گوید: “سه فناوری به ما در ثبت این ابداع کمک کرده است. مورد اول اضافه کردن یک ماده افزودنی به الکترولیت‌هاست، که باعث حذف مقادیر بسیار کم آب موجود در آنها می‌شود، تا نهایتا تبخیر آب در دماهای بالا، برای الکترولیت ایجاد مشکل نکند. مورد دوم، استفاده از کریستال‌های بزرگ و پیشرفت داده شده NMC در کاتد است که باعث پایداری بیشتر دمایی در کاتد می‌شود. و در آخر استفاده از گرافین، که به بهتر خنک شدن باتری کمک کرده است”.

دکتر یانگ ژین لی اضافه می‌کند: “در تست‌های شارژ و دشارژ کردن در محیط‌های گرم، این باتری جدید ۵ºC خنک‌تر از باتری‌های معمولی است. و پس از ۲۰۰۰ مرتبه شارژ در دمای ۶۰ºC، باتری گرافینی همچنان %۷۰ ظرفیت خود را حفظ کرد”.

Watt Laboratory پیش از این در سال ۲۰۱۵، یک فناوری شارژ سریع معرفی کرده بود که می‌توانست %۴۸ یک باتری ۳۰۰۰mAh را در مدت زمان ۵ دقیقه شارژ کند. هواوی قصد دارد در اواخر این ماه (ماه دسامبر)، یک گوشی جدید مجهز به این فناوری شارژ سریع، معرفی کند.

منبع

 


نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عنوان منو