اخبار تکنولوژی و علم قرن 21

یکشنبه ۹۷/۰۹/۲۵

خودروی اهدایی فراری به خیریه، رکورد قیمت حراج خودرو در قرن بیست و یکم را شکست.

21 century technology news

اخبار علم و تکنولوژی قرن 21
www.21tech.ir

قیمت نجومی آخرین لافراری

21tech.ir
http://21tech.ir/?p=1717
2422 نمایش

تزئینات و نقش و نگارهای فراری ، معمولا نشان از وطن پرستی آن دارد. اما امسال یک نسخه خاص از این سوپراسپرت، برای بیان عشقش به ایتالیا، نه فقط در ظاهر بلکه با روح خود، وطن پرستی را به نمایش گذاشت; با اهدا یک دستگاه لافراری خاص به حراجی برای کمک به بازسازی مناطق زلزله زده مرکز ایتالیا.

حراج روز گذشته، یکشنبه، انجام شد و این لافراری استثنائی، تبدیل به گران قیمت‌ترین خودرو حراج شده در قرن بیست و یکم شد. تمام فرآیند تخصیص این بودجه برای کمک به زلزله زدگان، توسط موسسه‌ی امریکایی-ایتالیایی “صندوق امداد زلزله” انجام می‌شود. همچنین شرکت عامل این حراج، RM Sotheby’s، تمام حق‌ زحمه خود را، در همراهی این امر خیرخواهانه، بخشید. برگزاری این مراسم، به اندازه کافی پرستیژ و تحسین شدن برای این شرکت به همراه داشته است.

روح خیرخواهی این مراسم باعث شد، کلکسیون‌دارها کمی سر کیسه را شل کنند و قیمت را تا حدود پنج برابر  قیمت کارخانه برای لافراری، یعنی ۱٫۵ میلیون دلار، بالا ببرند. پیش از این، تنها ۴۹۹ لا فراری تولید شده بود و این نسخه ۵۰۰ و تاکنون گران قیمت‌ترین آنها بوده است . تابستان امسال، یک لافراری معمولی در یک حراجی، به قیمت ۵ میلیون دلار به فروش رفت. فراری ۷ میلیون دلاری، علاوه بر قیمت نجومی، تمایزات دیگری نیز با بقیه لافراری ها دارد: با دو نوار سفید رنگ بر روی کاپوت و سپر بادگیر عقب و یک پرچم ایتالیا در جلوی خودرو.

برای خریداران خاص، همواره امکان سفارش تزئینات و امکانات وجود دارد. مثلا برای بوگاتی چیرون که به شکل عجیبی این آپشن ها زیاد هستند. اما هیچ خودرویی سفارشی حتی نمی‌تواند به قیمت این خودرو نزدیک شود. با طراحی منحصر به فرد این نسخه، هم تولید محدود و هم استثنائی خواهد بود، و اگر بعدها قرار باشد به فروش برسد جای تعجب ندارد که قیمت آن بالاتر برود.

منبع


نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عنوان منو