اخبار تکنولوژی و علم قرن 21

دوشنبه ۹۷/۰۷/۰۲

بروز رسانی در پلی استور، باز هم هوشمندتر و کم حجم تر می شود.

21 century technology news

اخبار علم و تکنولوژی قرن 21
www.21tech.ir

کاهش حجم فایل‌های بروز رسانی در پلی استور

play store update
http://21tech.ir/?p=1746
1115 نمایش

اکثر مردم وقتی گوشی جدید آندرویدی می خرند، آپدیت اتوماتیک Play Store را خاموش نمی‌کنند. در حالیکه بزرگترین مصرف کننده  اینترنت، در خارج از کنترل ما، همین بروز رسانی ها هستند. اگر شما ۴ گیگابایت حجم اینترنت در ماه داشته باشید، نزدیک به ۲۰۰ مگابایت آن فقط برای بروزرسانی نرم‌افزارهای فیسبوک و اینستاگرام مصرف می‌شود (غیر فعال کردن، در آخر پست). در عین حال اگر نرم‌افزارها را آپدیت نکنید، ویژگی‌های جدید این برنامه‌ها را از دست می‌دهید و زمانی متوجه می‌شوید با حجم زیادی نیاز به آپدیت مواجه هستید.

گوگل پیش از این، با ارائه یک الگوریتم جدید تلاش کرد حجم فایل‌های APK را کاهش دهد. اخیرا تلاش‌های گوگل ثمره‌ی جدیدی دارد و آپدیت‌ها به صورت فایل به فایل خواهند بود. بنا به گفته گوگل، این روش حجم اینترنت بسیار کمتری مصرف می‌کند. این روش مدتیست به وسیله مارکت‌های ایرانی، مانند بازار، برای بروز رسانی برنامه‌های معروف به کار گرفته می‌شود.

گوگل جزئیات این فرآیند را در وبلاگ توسعه دهندگان آندروید تشریح کرده است. اما از جزئیات فنی که بگذریم مهم‌ترین نکته آن، کاهش %۶۵ تا %۹۰ مصرف متوسط حجم اینترنت برای بروز رسانی نرم‌افزارها است. پس از این، سایز فایل آپدیت در Play Store نمایش داده می‌شود.

توصیه‌ی دیگری که در این وبلاگ به برنامه نویسان شده، این است که سایز فایل و آپدیت خود را بهینه کند. احتمالا تاکنون پس از دانلود یک فایل و در لحظه نصب با هشدار کمبود حافظه مواجه شده‌اید، چون اکثر فایل‌ها به صورت فشرده دانلود می‌شوند تا اینترنت کمتری مصرف شود. اما پس از آن، باید از حالت فشرده خارج شوند که نیاز به حجم حافظه‌ی بیشتر از حجم خود فایل دارد. اما اگر فشرده‌سازی صورت نگیرد و از آپدیت فایل به فایل استفاده شود، هم نیاز به این حجم اضافی حافظه نیست و هم اینکه در فایل دانلودی کاهش حجم بیشتری مشاهده می‌شود.

اگر می‌خواهید بروز رسانی اتوماتیک Play Store را متوقف کنید:

  • به نرم‌افزار Play Store بروید
  • بر روی دکمه منو (سه خط) کلیک کنید
  • به منوی setting بروید
  • بر گزینه Auto-update apps کلیک کنید
  • گزینه ۱ (Do not auto-update apps) برای غیر فعال‌سازی کامل بروز رسانی اتوماتیک – گزینه ۲ برای فعال‌سازی در هر شرایط و گزینه ۳ بروزرسانی اتوماتیک فقط با Wi-Fi است.
غیر فعال سازی بروز رسانی در Play Store

غیر فعال سازی بروز رسانی در Play Store

منبع


نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عنوان منو