اخبار تکنولوژی و علم قرن 21

یکشنبه ۹۷/۰۹/۲۵

ساعت هوشمند بدون نیاز به شارژ مجدد و قابلیت ضد آب بسیار بالا و ثبت بسیار دقیق فعالیت های بدنی.

21 century technology news

اخبار علم و تکنولوژی قرن 21
www.21tech.ir

ساعت هوشمند با تامین انرژی از بدن انسان

ساعت هوشمند MATRIX
http://21tech.ir/?p=1846
2712 نمایش

هر هفته مخترعان و عاشقان دنیای تکنولوژی، به منظور جمع آوری سرمایه (Crowdfunding) برای صدها محصول جدید، تشکیل کمپین می‌دهند. در اینجا سعی کردیم جالب‌ترین کمپین آن را بیابیم و به شما معرفی کنیم.

فکر می‌کنید شارژ کردن دستگاه‌ها، کاری ناخوشایند است؟ شاید بسیاری به این سوال پاسخ مثبت بدهند مخصوصا برای وسیله‌ای که مجبور باشید با فاصله‌های زمانی کم آن را شارژ کنید. در حال حاضر به سختی می‌توان انتظار داشت ساعت هوشمند دو روز شارژ نگه دارد. هیچگاه آرزو نکردید کاش یک ساعت هوشمند وجود داشت که هیچگاه نیاز به شارژ نداشته باشد؟ عده‌ای در هنگ کنگ با رویایی مشابه دست به کار شدند و ساعت MATRIX PowerWatch را تولید کردند.

ترفند این ساعت این است که به وسیله‌ی شما شارژ می‌شود! تمام کاری که باید انجام دهید این است ساعت را به مچ خود ببندید تا با استفاده از فناوری ترموالکتریک، گرمای بدن شما را به انرژی الکتریکی تبدیل کند. وقتی ساعت را از دست خود باز کنید، به خواب (sleep) خواهد رفت اما پیش از آن اطلاعات خود را ذخیره می‌کند تا در بیداری مجدد از آنها استفاده کند.

در فناوری ترموالکتریک دو سر دو سیم فلزی با جنس‌های مختلف، به هم بسته می‌شوند و یک سر این اتصال، در محیط گرم و سر دیگر در محیط سرد قرار می‌گیرد در نتیجه‌ی این اختلاف دما، یک جریان الکتریکی در سیم‌ها به وجود می‌آید. پس واضح است برای تولید انرژی به اختلاف دما میان بدن و محیط احتیاج داریم. در قسمتی از ویدیوی معرفی محصول به همین نکته اشاره می‌کند: “ساعت در محیط‌های سرد عملکرد بهتری دارد”.

شماتیک فرآیند ترموالکتریک که در ساعت هوشمند MATRIX استفاده شده

شماتیک فرآیند ترموالکتریک که در ساعت هوشمند MATRIX استفاده شده

یک ویژگی این ساعت برای ورزشکاران بسیار حائز اهمیت است: میزان مصرف کالری شما را دقیق‌تر حساب کند. بدن شما کالری‌های سوخته مصرف شما را به گرما تبدبل میکند و MATRIX PowerWatch از این گرما برای تامین انرژی خود استفاده می کند. و حتی میزان انرژی که برای ساعت تولید کرده‌اید را نمایش می‌دهد.

از آنجایی که این دستگاه هرگز به شارژ نیاز نخواهد داشت پس پورتی ندارد که نیاز به عایق‌بندی داشته باشد. در نتیجه ساعت قابلیت ضد آب بسیار بالایی دارد. تا عمق ۵۰ متری آب می‌توان از این ساعت استفاده کرد.

اما واقعا این ساعت چقدر هوشمند است؟ در حقیقت توانایی Pair شدن با اندروید و مشابه آن را ندارد اما توانایی‌های جالبی مانند: گام شمار، سنجش کالری مصرف شده و ساعات خواب را دارد. همچنین مجهز به بخشی با نام micro-application است که شامل کرنومتر، تایمر، کنترل موسیقی و موارد دیگر است. به گفته طراحان، ساعت قابلیت synchronize با گوشی را دارد اما فقط برای مواردی مانند کنترل موسیقی.

این قابلیت‌ها در مقابل ساعت‌های هوشمند کنونی ابتدایی هستند اما در عوض یک ساعت نیمه هوشمند زیبا خواهید داشت که مدل صفحه ساعت تغییر می‌کند و هرگز به شارژ نیاز نخواهد داشت. همچنین بسیاری از مردم از امکانات فراوان ساعت های هوشمند استفاده‌ای نمی‌کنند.

در حال حاضر این ساعت در حال جذب سرمایه است. سرمایه گزاران با پرداخت ۱۲۹$ می‌توانند انتظار داشته باشند تا سپتامبر سال بعد این ساعت را دریافت کنند. تا زمان نگارش این خبر، کمپین ساعت MATRIX PowerWatch، پنج برابر مبلغ مورد نیاز خود (یعنی ۱۰۰,۰۰۰$) سرمایه جذب کرده است.

آدرس کمپین


نظر ساعت هوشمند با تامین انرژی از بدن انسان

  • سلام ممنونم مطلب فوق العاده ای بود
    موفق باشید [link censored]

    ۰

    ۰

    لینک کوتاه شنبه ۸ اردیبهشت, ۱۳۹۷ ۱۴:۲۷ پاسخ دادن

نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عنوان منو