اخبار تکنولوژی و علم قرن 21

یکشنبه ۹۶/۱۱/۰۱

اپل ایرپاد (apple airpod)، بلاخره به بازار راه یافت. بررسی ابتدایی این محصول اپل.

21 century technology news

اخبار علم و تکنولوژی قرن 21
www.21tech.ir

بررسی اولیه اپل ایرپاد که به تازگی عرضه شده است

اپل ایرپاد apple airpod
2455 نمایش

بلاخره عرضه Apple Aipod در ایالات متحده آغاز شد. در این مقاله بررسی اولیه سایت Digitaltrends بر روی این محصول اپل را برای شما گزارش می‌کنیم.

در بسته‌بندی Apple airpod به جز دفترچه راهنما، یک کابل شارژ USB (البته بدون شارژر، فقط کابل اتصال) دیده می‌شود به علاوه ایرپادها که درون یک کیس (case) کوچک و خوش ساخت قرار دارند. می‌توان گفت این کیس نسبت به نمونه‌های مشابه بازار در بهترین حالت برای حمل ساخته شده‌اند. علاوه بر نگهداری ایرپادها این کیس وظیفه شارژ کردن آنها را نیز بر عهده دارد، یک چراغ LED کوچک در داخل آن برای نمایش وضعیت شارژ و همچنین یک دکمه در پشت آن وجود دارد که اگر بخواهید Airpod خود را به بیش از یک دستگاه متصل کنید، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

طراحی کیس (case) به سختی می تواند از این بهینه تر شود.

طراحی کیس (case) به سختی می تواند از این بهینه تر شود.

ظاهر Apple Airpod نسبت به بقیه رقبا تفاوت مهمی دارد: قسمت بیرون زده آن; که مقداری ظاهرش را غیر معمول می‌سازد اما در عین حال باید گفت که برگ برنده ایرپاد اپل در همین قسمت قرار دارد. آنتن بسیار خوبی در قسمت کشیده و بیرون از گوش قرار داده شده که مهم‌ترین مزیت هدفون‌های وایرلسی، که همان حفظ ارتباط با کیفیت و در عین حال تا حد امکان دور برد است، را برای اپل ایرپاد به ارمغان می‌آورد. تقریبا می‌توان گفت Apple Airpod نسبت به تمام ایرپادهای موجود در بازار تا به امروز، از نظر ارتباط (connectivity) بهترین است. می‌توان بیش از پنجاه متر در محیط باز از گوشی دور شد و اپل ایرپاد همچنان ارتباط خود را با گوشی یا لپ‌تاپ حفظ می‌کند. اگر در زمان گوش کردن به موسیقی بخواهید تا جلوی پنجره یا به اتاق بغلی بروید، این اتصال قوی بسیار شما را از انتخاب خود خشنود خواهد ساخت و زمانی که گوشی خود را در جیب یا کوله پشتی قرار بدهید، هرگز ارتباط خود را از دست نخواهید داد. قطع ارتباط در چنین مواردی از مشکلات ایرپادهای کنونی است.

از دیگر ویژگی‌های Apple Airpod این است اگر در حین گوش دادن به موسیقی، یکی از Airpodها را از گوش خود خارج کنید پخش موسیقی متوقف می‌شود و زمانی که مجددا آن را در گوش خود قرار دهید، پخش موسیقی بدون تاخیر آغاز می‌شود (به این شکل در مصرف باتری صرفه‌جویی می‌شود).

اپل اعلام کرده با هر بار شارژ کامل می‌توان ۵ ساعت به موسیقی گوش داد و یا ۲ ساعت مکالمه کرد. شارژ شدن هم بسیار سریع است، به طوری که با ۱۵ دقیقه شارژ، توانایی پخش ۳ ساعت موسیقی را دارد.

اپل ایرپاد کابل و کیس شارژر دارد ولی شارژر همراه آن نیست و باید آنرا به وسیله دیگر، مانند لپ‌تاپ یا شارژر دیگر وصل کرد.

اپل ایرپاد کابل و کیس شارژر دارد ولی شارژر همراه آن نیست و باید آنرا به وسیله دیگر، مانند لپ‌تاپ یا شارژر دیگر وصل کرد.

می‌توان با دوبار ضربه زدن بر روی هر کدام از ایرپادها دستیار صوتی اپل، سیری (Siri) را فعال کرد و از آن سوال پرسید و پاسخ خود را شنید. همچنین سیری می‌تواند برای شما یک تماس برقرار کند. در زمان دریافت تماس هم فقط با دوبار ضربه بر روی هر کدام از Airpodها تماس را پاسخ خواهید داد. مجموعا هم تماس گرفتن و هم پاسخ دادن به تماس‌های دریافتی با Apple Airpod بسیار ساده، سریع و بدون نیاز به در دست گرفتن گوشی است. البته فعلا استفاده از سیری فقط با برخی برنامه‌های استاندارد اپل امکان‌پذیر است.

هر کدام از ایرپادها دارای یک میکروفون داخلی می‌باشند و اگر یکی از آنها شارژرش تمام شود، دیگری تماس را ادامه می‌دهد. کیفیت مکالمه در حد انتظار از اپل می‌باشد و کیفیت موسیقی نه بسیار بالا و نه ناامیدکننده است. صداهای بم (base) خوب، ولی صداهای زیر (treble) مقداری غیر واضح هستند. اپل نه اولین شرکتیست که Airpod تولید کرده و نه بهترین آن را ارائه داده اما توانسته به نیازی که در ایرپادها بسیار مهم است پاسخ گوید و آن اتصال (connectivity) قدرتمند است. اپل ایرپاد نه تنها به خوبی به گوشی یا لپ تاپ مک شما متصل می‌شود، بلکه دو ایرپاد نیز با همدیگر به شکل عالی ارتباط دارند و هیچ مشکلی در مورد به هم خوردن بالانس میان آنها و از دست دادن سیگنالها وجود ندارد (این مشکلات در برخی از ایرپادهای بازار وجود دارند).

نگاه کلی به نقاط قوت و ضعف اپل ایرپاد:

نقاط قوت

  • اتصال وایرلس بسیار قوی (هم کیفیت و برد آن)
  • باتری مناسب (در قیاس با رقبا)
  • کیس شارژر کوچک و پر سرعت
  • عملکرد مستقل هر یک از ایرپادها
  • در صورت خرابی لوازم یدکی موجود است

نقاط ضعف

  • برای فعالیت‌های پرتحرک مناسب نیست
  • کیفیت متوسط صدا
  • قیمت بالای لوازم یدکی

قیمت

هم اکنون در ایالات متحده با قیمت ۱۵۹$ می‌توان آن را خریداری کرد و تا یک سال اگر کیفیت شارژدهی افت کند، تعویض باتری رایگان خواهد بود. اما تعویض آزاد هر باتری، ۴۹$ هزینه دارد و قیمت کیس آن، ۶۹$ است. این ارقام برای چنین محصولی مقداری زیاد هستند. هر چند محصولاتی ماند Erato Apollo 7 تقریبا دو برابر قیمت دارند.

منبع


نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عنوان منو