اخبار تکنولوژی و علم قرن 21

یکشنبه ۹۷/۰۹/۲۵

کشتی هوایی آمازون جدیدترین پتنت ثبت شده این شرکت برای شکل جدیدی از فروشگاه است.

21 century technology news

اخبار علم و تکنولوژی قرن 21
www.21tech.ir

فروشگاه و پهپادهای محموله‌رسان در کشتی هوایی

amazon-airship
http://21tech.ir/?p=2127
2669 نمایش

این یک کشتی هوایی است که به آرامی بر روی شهر پرواز می‌کند. یک فروشگاه شناور و رباتیک که مردم می‌توانند از آن خرید کنند اما هیچکس از آن دیدن نمی‌کند. کالای خریداری شده با فشار یک دکمه بر روی زمین به وسیله پهپاد برای مشتری ارسال می‌شود.

یک بالن بزرگ، سازه این فروشگاه ها را با خود به آسمان می برد.

یک بالن بزرگ، سازه این فروشگاه ها را با خود به آسمان می برد.

این طرح بسیار آینده‌نگرانه، پتنت ثبت شده شرکت آمازون با نام تخصصی: «مرکز پاسخگویی هوابرد با استفاده از وسایل نقلیه بدون انسان برای رساندن کالا» است. نام “مرکز پاسخگویی” یا “مرکز اجرا” (fulfillment center) نام منتخب آمازون برای انبار کالا است، انبارهای بزرگ نگهداری موقت کالا میان تولیدکننده و مصرف‌کننده. رساندن کالا به مشتریان از این انبارها به وسیله پهپادهایی انجام می‌شود که فعلا آمازون نامی برای آنها انتخاب نکرده است. این کشتی هوایی جاییست که تمام این موارد را در کنار همدیگر قرار می‌دهد: یک جسم شناور که انبار و ربات‌های رساننده کالا را در خود جای می‌دهد.

سیستم کامل Amazon airship. خریداران و تعداد زیادی کامپیوتر.

سیستم کامل Amazon airship. خریداران و تعداد زیادی کامپیوتر.

یک شبکه منطقی اتوماتیک پیشرفته، وظیفه هدایت این بالن و پهپادها را بر عهده دارد. سنسورهایی موجودی لحظه‌ای انبار را گزارش می‌دهند تا مشتریان بر روی زمین بتوانند در میان آنها بگردند و خرید کنند. پهپادها بعد از بارگیری، به آرامی مانند گلایدر به پائین می‌آیند که در این حالت فقط به توان لازم برای هدایت احتیاج دارند. پس از رساندن سفارش به سرعت به ایستگاه زمینی خود برای شارژ شدن می‌روند یا اینکه توسط یک حامل به خانه هوایی خود منتقل می‌شوند.

برخلاف پهپادهای معمولی، این پهپاد نیاز به بالا رفتن ندارد و فقط مانند یک گلایدر به پائین می آید.

برخلاف پهپادهای معمولی، این پهپاد نیاز به بالا رفتن ندارد و فقط مانند یک گلایدر به پائین می آید.

این ایستگاه شناور، مطابق پتنت می‌تواند تا ارتفاع ۴۵۰۰۰ پا (معادل ۱۳۷۰۰ متر) اوج بگیرد اما با توجه به اینکه سبک بودن نسبت به هوا، عمده نیروی لازم برای شناور بودن این کشتی هوایی را تامین می‌کند، اشاره‌ای به انرژی مصرفی آن نشده است. پنل‌های خورشیدی راهی مطمئن برای تامین انرژی این کشتی می‌تواند باشد اما در پتنت ثبت شده تمرکز بر اشاره به تبدیل آن به یک انبار کالا قرار دارد و صحبتی در مورد مصرف انرژی آن نشده است.

ویژگی های کشتی هوایی مانند: بی صدا بودن، مصرف کم سوخت و ثابت ماندن در یک نقطه باعث توجه دوباره به این وسیله شده است.

ویژگی های کشتی هوایی مانند: بی صدا بودن، مصرف کم سوخت و ثابت ماندن در یک نقطه باعث توجه دوباره به این وسیله شده است.

مانند بسیاری از پتنت‌ها که در مرحله‌ی ایده هستند، این پتنت هم احتمالا یک مرحله بسیار ابتدایی از آنچه در آینده خواهیم دید، است. یک نسخه با اصلاحات بسیار زیاد از نقاشی یک ایده تکنولوژی ممکن است روزی به مرحله عمل برسد. نکته قابل توجه امکانات وعده داده شده در این پتنت است: ارسال فوری، تحویل درب منزل،  و برای استفاده‌کنندگان فقط از عنوان مشتریان استفاده شده است (محدودیتی لحاظ نشده).

خدمه کشتی هوایی

آیا انسان هم در رساندن کالاها نقشی خواهد داشت؟ در پتنت اشاره شده فقط در صورتی که با طرحی جدید جایگزین شود چنین چیزی امکان دارد.

در حال حاضر آمازون در حال توسعه زیرساخت‌های کنونی است; پروژه استفاده از هواپیما برای جابه‌جایی کالا میان شهرها در فصل تقاضای زیاد بازار.

Prime air از شرکت های زیرمجموع آمازون است که قصد دارد تا دو سال آینده در فصل های داغ خرید، از 40 هواپیما برای انتقال سریع کالا میان شهرها استفاده کند.

Prime air از شرکت های زیرمجموع آمازون است که قصد دارد تا دو سال آینده در فصل های داغ خرید، از ۴۰ هواپیما برای انتقال سریع کالا میان شهرها استفاده کند.

کشتی هوایی حامل کالا آمازون هیچ نگهبان، نظافتچی یا کارگر به هر عنوانی نیاز ندارد. رباتها مسئولیت تحویل گرفتن و تحویل دادن کالاها را بر عهده دارند. این طرح، رویایی بزرگ مخصوصاً برای بسیاری از شرکت‌ها است: جهانی که در آن کارمندان فقط بر ماشین‌ها نظارت می‌کنند و ماشین‌ها با مردم در تعامل هستند.

یک ماشین در میان ارتباط انسان‌ها قرار می‌گیرد!

منبع


نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عنوان منو