اخبار تکنولوژی و علم قرن 21

سه شنبه ۹۷/۰۸/۲۲

SoftBank مورد توجه اپل قرار گرفته و اپل ۱ میلیارد دلار در آن سرمایه گزاری می کند.

21 century technology news

اخبار علم و تکنولوژی قرن 21
www.21tech.ir

اپل ۱ میلیارد دلار SoftBank سرمایه‌گزاری می‌کند

اپل در سافت بانک سرمایه گزاری می کند
http://21tech.ir/?p=2153
649 نمایش

به نظر می‌رسد اپل قصد دارد سهم بیشتری در توسعه تکنولوژی‌های نوظهور داشته باشد; این شرکت تایید کرده که قصد دارد مبلغ عظیمی معادل ۱ میلیارد دلار را در SoftBank Fund سرمایه‌گزاری کند.

این مبلغ به SoftBank کمک می‌کند سرمایه مورد نیاز خود را تا پایان ماه جاری جمع‌آوری کند، اتفاقی که وال استریت ژورنال پیش‌بینی می‌کرد تا نیمه سال ۲۰۱۷ به انجام برسد. بدین ترتیب اپل هم به جمع در حال رشد شرکتهای بزرگی مانند کوالکام و فاکس‌کان که در این شرکت سرمایه‌گزاری کردند، پیوست.

apple 1 میلیارد دلار در softbank سرمایه گزاری می کند.

کریستین هوگوت سخنگوی اپل می‌گوید: “ما بر این عقیده‌ایم که سرمایه جدید آنها (SoftBank) به توسعه تکنولوژی سرعت می‌بخشد که از نظر استراتژیکی برای اپل بسیار مهم است”.

رقم مورد نظر برای سرمایه این شرکت ۱۰۰ میلیارد دلار است و ۱ میلیارد دلار اپل تنها ۱ درصد از کل آن است. این بدان معناست که شرکتهای بزرگ دنیای تکنولوژی در این طرح مشارکت می‌کنند و همین باعث تشویق دیگر شرکتها به سرمایه‌گزاری می شود. SoftBabk خود ۲۵ میلیارد دلار سرمایه دارد و انتظار می‌رود عربستان سعودی با ۴۵ میلیارد دلار سرمایه‌دار اصلی این طرح باشد.

سافت‌بنک قرار است در تکنولوژی‌های نوظهور مانند هوش مصنوعی سرمایه‌گزاری کند. این شرکت حتی نظر رئیس جمهور منتخب ایالات متحده را جلب کرده است; دونالد ترامپ اخیراً با ماسایوشی سون، رئیس سافت بنک، دیدار و در مورد ضمانت سرمایه گزاری ۵۰ میلیاردی این شرکت در ایالات متحده با او گفتگو کرد. این موسسه امیدوار است طی سال ۲۰۱۷ آغاز به کار کند.

سرمایه‌گزاری در این طرح به اپل امکان می‌دهد تا تکنولوژی‌های نوظهور را رصد و حتی در صورت امکان از آنها در محصولات خود استفاده کند.

همچنین این سرمایه گزاری نشان می‌دهد که اپل یک تغییر رویکرد داشته است، زیرا این شرکت پیش از این فقط در شرکتهای کوچک سرمایه‌گزاری‌های کوچک انجام داده بود. به گزارش وال استریت ژورنال اپل در سال ۲۰۱۶ یک سرمایه‌گزاری ۱ میلیارد دلاری هم در شرکت Didi Chuxing، رقیب چینی Uber، انجام داده که SoftBank هم در آن سرمایه‌گزاری کرده است.

منبع


نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عنوان منو