اخبار تکنولوژی و علم قرن 21

یکشنبه ۹۷/۰۹/۲۵

جالب ترین عکس های ثبت شده دنیای علم و تکنولوژی در هفته ای که گذشت.

21 century technology news

اخبار علم و تکنولوژی قرن 21
www.21tech.ir

عکس‌های جالب ثبت شده هفته اخیر دنیای تکنولوژی

جالب ترین عکس های ثبت شده هفته اخیر دنیای تکنولوژی.
http://21tech.ir/?p=2208
2592 نمایش

عکس‌های جالبی از محصولات و دستاوردهای دنیای علم و تکنولوژی که طی هفته اخیر به ثبت رسیده اند را مشاهده کنید.


ربات منعطفی که قلب را در بر می گیرد و هماهنگ با حرکت قلب، به آن نیرو وارد می کند.

یک فشار خوب

سالیانه ۷⋅۵ میلیون امریکایی به حمله قلبی دچار می‌شوند. اما ربات جدید  محققان دانشگاه هاروارد که از هوا فشرده شده نیرو می‌گیرد، با فشردن قلب یاریگر آن خواهد بود. در مدلی که برای اثبات مفهوم آن ارائه شده است، این دستگاه قلب را در بر می‌گیرد و با فشار و چرخش متناسب با حرکت قلب، گردش خون را به حالت معمولی باز می‌گرداند.


بررسی رفتارهای تغذیه ای و آشیانه گزینی لاک پشت دریایی با نصب یک ردیاب gps بر پشت آن.

هیچ جا خانه خود آدم نمی شود

این لاک‌پشت دریایی به یک ردیاب GPS پیشرفته مجهز شده است که به دانشمندان امکان می‌دهد نحوه گشت و گذار و آشیانه سازی او را بررسی کنند. همچنین این پروژه به دانشمندان کمک می‌کند راه‌های تازه‌ای برای محافظت از گونه‌ها بیابند. این تحقیق باعث شد یک حقیقت جالب در مورد حیوانات آشکار شود: آنها همیشه، همیشه برای تخمگذاری به محل تولد خود باز می‌گردند. این لاک‌پشت دریایی ۱۶۰ کیلومتر شنا کرد تا به خانه بازگردد.


ساخت یک exosuit منعطف با عملکرد قابل قبول.

اگزو سوئیت قابل انعطاف

اگزو سوئیت (Exosuit) لباس‌هایی هستند که پوشیدن آنها توانایی‌های خاص حرکتی به انسان می‌دهد. معمولا Exosuitها با ظاهری بزرگ و حجیم شناخته می‌شوند. اما جدیدترین مدل آن هفته گذشته در Science Robotic رونمایی شد که بیشتر شبیه به لباسی تنگ که چند سیم به آن متصل شده، است. به نظر می‌رسد عملکرد آن خوب است و همانند نمونه‌های بیشتر رباتیک خود عمل می‌کند و شاید بهتر. در تست انجام شده مشخص شد که استفاده از آن در هنگام راه رفتن باعث ۲۳ صرفه‌جویی در مصرف انرژی بدن می‌َشود.


عکس ثبت شده از لحظه فرود راکت falcon 9 متعلق به شرکت spacex

لحظه فرود

عکاسی از اجسام در حال حرکت آنچنان هم ساده نیست مخصوصا وقتی جسم با سرعت راکت در حال حرکت است. هر کسی که این عکس را از فرود اخیر راکت Falcon 9 شرکت SpaceX ثبت کرده، مهارت فوق‌العاده‌ای در عکاسی دارد. علیرغم شرایط در لحظه فرود و زمان کوتاه برای تصمیم‌گیری، عکس از زاویه‌ای ثبت شده که خورشید پشت راکت قرار گرفته و به آشکار شدن بهتر دود اطراف راکت کمک کرده است.

منبع


نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عنوان منو