اخبار تکنولوژی و علم قرن 21

یکشنبه ۹۷/۰۹/۲۵

ford تصمیم گرفته خودروهای چند سال اخیر خود را با تکنولوژی های ارتباطی روز سازگار کند.

21 century technology news

اخبار علم و تکنولوژی قرن 21
www.21tech.ir

فورد، خودروهای قدیمی را با SmartLink هوشمند می‌کند

frod smartlink قابلیت های هوشمند را به مدل های چند سال اخیر فورد و لینکلن می آورد.
http://21tech.ir/?p=2233
1717 نمایش

دیگر نیازی نیست مشتریان فورد سالیانه ده‌ها هزار دلار برای خرید محصول آخرین تکنولوژی روز هزینه کنند. Ford هوای آنها را دارد.

این خودروساز روز جمعه محصولی با نام SmartLink معرفی کرد که به خودروهای ساخت چند سال اخیر Ford و Lincoln متصل می‌شود و امکاناتی با تکنولوژی‌های پیشرفته روز را به رانندگی روزانه اضافه کند.

این وسیله در مدل‌های ۲۰۱۰ – ۲۰۱۶ فورد و لینکلن، به OBD II در قسمت زیرین فرمان متصل می‌شود به منظور دسترسی به یک سیستم بر پایه‌ی گوشی هوشمند برای استارت از راه دور، باز و بسته کردن قفل، نمایش وضعیت سلامت خودرو و اخطارهای مربوطه و تعیین موقعیت خودرو مثلاً محلی که خودرو را پارک کرده‌اید; مجهز به یک ۴G Wi-Fi Hotspot با توانایی سازگاری با نهایتاً ۸ دستگاه است.

OBD سیستم خودکار عیب‌یابی و اعلام وضعیت خودرو است که در مدل‌های قدیمی فقط با روشن کردن یک چراغ پیغام خود را می‌رساند و جزئیات ایراد را نمایش نمی‌داد. ولی در برخی از خودروهای امروزی این سیستم اطلاعات زیادی از عیب خودرو در اختیار تعمیرکار قرار می‌دهد.

OBD سیستم خودکار عیب‌یابی و اعلام وضعیت خودرو است که در مدل‌های قدیمی فقط با روشن کردن یک چراغ پیغام خود را می‌رساند و جزئیات ایراد را نمایش نمی‌داد. ولی در برخی از خودروهای امروزی، این سیستم، اطلاعات زیادی از عیب خودرو در اختیار تعمیرکار قرار می‌دهد.

استفان اودل نایب رئیس اجرایی فروش و سرویس جهانی Ford در بیانیه‌ای گفت: “Smartlink فورد، مالکان خودروهای ساخت چند سال اخیر را با اضافه کردن محبوب‌ترین قابلیت‌های ارتباطی روز دنیا هیجان‌زده و خوشحال می‌کند”.

اسمارت لینک که با همکاری شرکت‌های Delphi Automotive و Verizon Telematics ساخته شده است، تابستان امسال برای فورد و لینکلن در فروشگاه‌های ایالات متحده عرضه خواهد شد. زمان دقیق عرضه آن فعلاً اعلام نشده است.

راج نیر رئیس فورد می‌گوید: “از موارد امنیتی تا عملکرد بهینه، ما تست‌های اضافی انجام داده و بهبودهایی نیز ایجاد کرده‌ایم تا مطمئن شویم Ford SmartLink تجربه مشتریان ما را بهبود می‌بخشد”.

Ford Focus از اولین خودروهایی است که Smartlink را دریافت می کند. این محصول فورد با استفاده از باتری می تواند تا شعاع 122 کیلومتر پیش برود.

Ford Focus از اولین خودروهایی است که Smartlink را دریافت می‌کند. این خودرو با استفاده از باتری می‌تواند تا شعاع ۱۲۲ کیلومتر پیش برود.

دارندگان مدل‌های Focus Electric ،Fusion Energi و C-Max Energi اولین افرادی خواهند بود که به قابلیت home-to-car فورد و آمازون دسترسی خواهند داشت. این افراد می‌توانند با Echo ،Echo Dot و Amazon Tap از راه دور خودروی خود را روشن کنند، قفل آن را باز یا بسته کنند و همچنین اطلاعات خودرو را در زمان استراحت در منزل خود، با فرمان صوتی دریافت کنند.

آمازون و فورد پروژه مشترکی را آغاز کرده‌اند تا یک سیستم فرمان صوتی بر پایه‌ی فضای ابری را به خودروها بیاورند. فرمان‌هایی مانند روشن کردن خودرو، قفل و باز کردن قفل و دریافت اطلاعات خودرو از راه دور فقط با فرمان‌های صوتی به Echo ،Echo Dot ،Amazon Tap.

آمازون و فورد پروژه مشترکی را آغاز کرده‌اند تا یک سیستم فرمان صوتی بر پایه‌ی فضای ابری را به خودروها بیاورند. فرمان‌هایی مانند روشن کردن خودرو، قفل و باز کردن قفل و دریافت اطلاعات خودرو از راه دور فقط با فرمان‌های صوتی به Echo ،Echo Dot ،Amazon Tap.

amazon echo دستیار صوتی آمازون.

amazon echo دستیار صوتی آمازون.

با آغاز تابستان ۲۰۱۷، مالکان خودروهای مجهز به Sync 3 (Sync یک سیستم ارتباط صوتی کاربر با خودرو است) می‌توانند از قابلیت‌های Alexa در حین رانندگی استفاده کنند; مانند پخش کتاب‌های صوتی، سفارش کالا بر روی آمازون، جستجو آدرس و انتقال آن به سیستم مسیریابی خودرو.

این محصول پس از تشکیل  کنسرسیوم مشترک فورد و تویوتا با نام SmartDeviceLink، معرفی می‌شود. هدف این کنسرسیوم ارائه خدماتی بدون انتظار سودآوری به مشتریان برای انتخاب‌های بیشتر برای اتصال و کنترل برنامه‌های موبایل در حین رانندگی است.

منبع


نظر فورد، خودروهای قدیمی را با SmartLink هوشمند می‌کند

نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عنوان منو