اخبار تکنولوژی و علم قرن 21

یکشنبه ۹۷/۰۹/۲۵

اشتباه تایپی و املایی زمان تایپ با دستگاه های لمسی و روش اصلاح ساده و سریع آن

21 century technology news

اخبار علم و تکنولوژی قرن 21
www.21tech.ir

روشی برای اصلاح سریع اشتباه تایپی در اندروید

اصلاح سریع غلط املایی در اندروید
http://21tech.ir/?p=2580
3357 نمایش

مخصوصاً زمانی که عجله دارید، برگشتن و اصلاح یک اشتباه تایپی کمی آزاردهنده است. شاید برای شما هم این حالت پیش آمده باشد که زمان تایپ با موبایل، بیخیال اصلاح یک غلط املایی یا اشتباه تایپی کوچک بشوید و بگویید مخاطب متوجه مفهوم می‌شود! اصلاح اشتباه تایپی کار ساده‌ایست اما قرار دادن cursor یا «مکان‌نما تایپ» در محل صحیح، امکان دارد نهایتاً باعث شود قید اصلاح اشتباه خود را بزنید.

شاید به دلیل اینکه انگشتانتان به اندازه کافی لاغر نیستند و یا به دلیل هدف‌گیری نه چندان دقیق نتوان مکان‌نما را در مکان صحیح قرار داد. به هر حال خبر خوب این است یک اپلیکیشن اندروید برای ساده‌تر کردن این عمل ساده وجود دارد.

مکان‌نما تایپ اندروید را با کلیدهای ولوم صدا کنترل کنید

نام اپلیکیشن مورد نیاز Volume Key Cursor Control و دریافت آن از گوگل پلی رایگان است. در اجرای اول برنامه در گوشه بالا سمت راست start service را فعال کنید.

بار اول فعالسازی، باید دسترسی های برنامه را تایید کرد.

بار اول فعالسازی، باید دسترسی های برنامه را تایید کرد.

باید به نرم‌افزار Accessibility یا اجازه دسترسی بدهید. برای این کار  Show the setting را بفشارید و به پایین اسکرول و سرویس‌ها را فعال کنید و نهایتا OK را بفشارید. به صفحه اصلی نرم‌افزار بروید مجدداً Start service را فعال کنید این بار دیگر واقعاً نرم‌افزار فعال می‌شود.

انتخاب برنامه های مورد نظر

با انتخاب دکمه Action در گوشه پایین سمت راست، برنامه‌هایی که در نظر دارید از این قابلیت استفاده کنند را انتخاب کنید. هم برنامه‌های سیستمی و هم برنامه‌های نصب شده توسط کاربر قابل انتخاب هستند.

در نسخه رایگان امکان انتخاب ۸ برنامه وجود دارد. برای انتخاب تعداد بیشتر باید نسخه حرفه‌ای اپلیکیشن را خریداری کنید.

انتخاب برنامه های مورد نظر در Cursor Control برای جابه جایی ساده cursor در زمان اصلاح اشتباه تایپی

انتخاب برنامه های مورد نظر در Cursor Control برای جابه جایی ساده cursor در زمان اصلاح اشتباه تایپی

از این پس زمان استفاده از برنامه‌های انتخابی خود، با استفاده از کلیدهای کنترل صدا گوشی، موقعیت مکان‌نما را عوض کنید. مخصوصاً اگر اشکالی در لمس صفحه نمایش وجود داشته باشد این برنامه بسیار کاربردی است.

کلید کاهش صدا به سمت چپ و کلید افزایش صدا مکان‌نما را به سمت راست حرکت می‌دهد. اگر نحوه حرکت مورد علاقه شما نیست در تنظیمات برنامه آن را تغییر دهید.

روش جابه‌جایی مکان نما در Gboard Keyboard

اگر از صفحه کلید Gboard keyboard استفاده می‌کنید دیگر نیازی به اپ دیگری ندارید چون در آن قابلیت جابه‌جایی Cursor وجود دارد. کلید Space را بفشارید و دست خود را بر روی صفحه نمایش به چپ یا راست بکشید تا مکان‌نما جابه‌جا شود. قابلیت جالب که بر روی همه‌ی دستگاه‌ها کار می‌کند اما اجازه انتخاب متن، آنگونه که انتظار آن را دارید، نمی‌دهد. روش جا‌به‌جا کردن Gboard در دستگاه‌های Android و iOS قابل استفاده است.

کلام آخر

با این اپلیکیشن ساده می‌توان راحت‌تر cursor یا مکان‌نمای تایپ را در محل مورد نظر قرار داد. اگر شما هم از آن دسته کسانی هستید که بیخیال اصلاح Typo‌ها یا اشتباهات تایپی و املایی خود می‌شوید، شاید نصب این برنامه برای اصلاح متن خود انگیزه بیشتری به شما بدهد.

منبع


نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عنوان منو