اخبار تکنولوژی و علم قرن 21

یکشنبه ۹۷/۰۹/۲۵

ربات غول پیکر مشابه ربات های فیلم های تخیلی و آقای جف بزوس.

21 century technology news

اخبار علم و تکنولوژی قرن 21
www.21tech.ir

ربات غول پیکر مشابه فیلم های تخیلی و مالک آمازون

ربات مکانیکی غول پیکر مشابه فیلم های تخیلی و آقای جف بروس
http://21tech.ir/?p=2637
3265 نمایش

ربات های غول پیکر دهه‌های متمادیست سوژه انیمیشن‌های ژاپنی هستند. آنها همچنین در فیلم‌های خاطره انگیزی مانند Aliens ،Avatar و بسیاری دیگر حضور داشته‌اند. اما اکنون در دنیای واقعی، جف بزوس (Jeff Bezos) مالک شرکت آمازون، فرصتی برای سواری با چنین رباتی را در کنفرانس رباتیک پیدا کرده و از هر دقیقه آن لذت برده است.

بنا به گزارش سایت theverge این ربات توسط شرکت Hankook Mirae Technology در کره جنوبی ساخته شده است و Method-2 نام دارد. Method-2 در کنفرانس MARS که آمازون آن را میزبانی می‌کرد و فقط افراد دعوت شده اجازه حضور داشتند، به نمایش گذاشته شد. موضوع این کنفرانس یادگیری ماشین‌ها، خانه‌های هوشمند، کاوش فضا و البته ربات‌ها بود.

جف بزوس در پست توئیتر خود از سوار شدن در این ربات 4 متری بسیار هیجان زده و خوشحال است. ربات های غول پیکر در کنفرانس mars شرکت آمازون.

جف بزوس در پست توئیتر خود از سوار شدن در این ربات ۴ متری بسیار هیجان زده و خوشحال است.

دیگر به چه فیلمی می‌توان گفت تخیلی؟

حرکات آقای بزوس با Method-2 محدود به حرکت دادن دست‌های ربات بوده است اما در ویدیوی زیر مشاهده می‌کنید که این غول آهنی توانایی راه رفتن هم دارد (با دیدن آن چه حسی پیدا می‌کنید؟). با دیدن توانایی‌های Method-2، برای هر کس که انیمیشن Patlabor را دیده باشد، کمی آنچه در گذشته تخیلی خوانده می‌شد، بسیار واقعی‌تر می‌شود.

با وجود طرح‌های بسیار جدی برای ارسال انسان به مریخ، یک ربات مکانیکی این چنینی می‌توانند بسیار در این سیاره جدید کارآمد باشند. ساخت یک زیستگاه جدید اصلاً کار ساده‌ای نخواهد بود و فضانوردان باید لباس‌های بسیار پیشرفته و اختصاصی به تن داشته باشند و تمام کارهای مهم و سنگین را انجام دهند. پس چرا نباید به فکر باشیم و این لباس را تبدیل به یک ربات بزرگ کنیم تا فضانوردان بتوانند در مقیاسی بزرگتر ماموریت‌های بزرگ خود را به سرانجام برسانند؟

منبع


نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عنوان منو