اخبار تکنولوژی و علم قرن 21

یکشنبه ۹۷/۰۹/۲۵

ویندوز ۱۰ روز ۲۲ فروردین یک بروز رسانی با نام Creators Update دریافت می کند.

21 century technology news

اخبار علم و تکنولوژی قرن 21
www.21tech.ir

تغییرات ویندوز ۱۰ در بروز رسانی Creators Update

جذاب ترین تغییرات ویندوز 10 در بروزرسانی 22 فروردین windows 10 creators update
http://21tech.ir/?p=2650
2861 نمایش

مایکروسافت Windows 10 را به عنوان یک سرویس می‌شناسد. بدین معنا که این سیستم عامل پیوسته آپدیت شده، ویژگی‌های جدید به آن اضافه می‌شود، پیشرفت‌های کوچک در بخش‌های مختلف در آن به وجود می‌آید (مانند طراحی مجدد برنامه Photos) و نهایتاً در یک آپدیت بزرگ ارائه می‌شود. آخرین بروز رسانی بزرگ، Creators Update نام دارد و از روز ۱۱ آوریل (۲۲ فروردین) برای کاربران ویندوز ۱۰ به صورت رایگان عرضه خواهد شد.

بروز رسانی بزرگ قبلی، Anniversary Update، رابط کاربری را بهبود بخشید، موارد جدید مانند Digital ink input، افزایش امنیت Windows Hello و سازگاری دستیار صوتی کورتانا در صفحه قفل (Lock Screen) را فراهم کرد.

این بار Creators Update یا “بروز رسانی سازندگان” یک ویژگی بسیار سازنده را به آن اضافه کرده است: قابلیت نقاشی سه بعدی. تغییرات مهمی هم در مرورگر اینترنت و Gaming صورت گرفته است. در ادامه جالب ترین تغییرات ویندوز ۱۰ را خواهید شناخت.

قابلیت‌های جدید برای بازی

Game bar در تصویر دیده می شود

Game bar در تصویر دیده می شود

یکی از مهم‌ترین پیشرفت‌های ویندوز ۱۰ برای گیمرهاست، مانند Game Mode، حالتی که تمام منابع دستگاه را به سمت پردازش بازی سوق می‌دهد. یک بخش اختصاصی برای Gaming در بخش Windows 10 Setting دیده می‌شود; این به شما اجازه می‌دهد نوار ابزار بازی (Game bar) را که با فشردن کلید ویندوز + کلید G ظاهر می‌شود، کنترل کنید مانند: تنظیمات DVR بازی و قابلیت جدید به اشتراک گزاری به کمک Beam .Beam امکان ارتباط با تاخیر کمتر از ثانیه میان دستگاه منتشر کننده و دستگاه مخاطب و تعامل لحظه‌ای آنها را می‌دهد (DVR به شما اجازه می‌دهد تصویر دستگاه ویندوز ۱۰ را به صورت همزمان بر روی یک تلویزیون یا یک دستگاه ویندوز ۱۰ دیگر ببینید).

نقاشی ۳D

نقاشی 3D با آپدیت Creators به ویندوز 10 می آید

نقاشی ۳D با آپدیت Creators به ویندوز ۱۰ می‌آید

در این بروز رسانی، نقاشی سه بعدی به ویندوز ۱۰ اضافه می‌شود. در این برنامه جدید نقاشی سه بعدی، می‌توانید با انتخاب از میان اشکال آماده و ابتدایی، آنها را تغییر دهید سپس تصاویر و پس زمینه‌های دو بعدی به آن اضافه کنید. امکان به اشتراک گزاری تصاویر سه بعدی شما در Remix.com وجود دارد. این برنامه همچنین از پرینت سه بعدی هم پشتیبانی می‌کند.

کتاب خوانی با مرورگر Edge

استفاده از Edge برای کتابخوانی

استفاده از Edge برای کتابخوانی

مرورگر اینترنت استاندارد ویندوز ۱۰، Edge، در این آپدیت تغییراتی خواهد داشت که یکی از آنها قابلیت جدید آن برای مطالعه کتاب‌های الکترونیک (e-reading of e-books) است. از فروشگاه ویندوز (Windows Store) کتاب انتخاب کنید و این مرورگر تمام ویژگی‌هایی را که در یک کتابخوان سراغ داریم فراهم می‌کند. از طریق دکمه Favorites/History می‌توانید به کتابخانه خود دسترسی پیدا کنید. کتاب خوان نه تنها فهرست و تنظیمات فرمت را به خوبی نمایش می‌دهد بلکه می‌تواند کتاب را واقعا برای شما بخواند.

حالت شب

تقریبا دو ماه پس از اپل، مایکروسافت هم حالت شب را فعال می کند

تقریبا دو ماه پس از اپل، مایکروسافت هم حالت شب را فعال می‌کند

بخش آبی رنگ طیف نور بر روی روند متعادل خواب انسان اثر نامطلوب می‌گذارد به همین دلیل اپل Night Shift را در iOS 9·۳ معرفی کرد. هم اکنون کاربران ویندوز ۱۰ می‌توانند به لطف قابلیت Night Light در بروز رسانی Creators Update از تصاویر بدون نور آبی در هنگام شب بهره ببرند. به صورت اتوماتیک این قابلیت با غروب خورشید فعال می‌شود ولی قابلیت انتخاب ساعت دلخواه فعال شدن و حتی گرمی نور (color temperature) را هم دارد.

داشبورد و تنظیمات حریم خصوصی

مواردی که مایکروسافت ذخیره می کند برای توسعه cortana، defender، رفع ایرادات ویندوز، تبلیغات و...

مواردی که مایکروسافت ذخیره می کند برای توسعه Cortana، Defender، رفع ایرادات ویندوز، تبلیغات و…

ماه ژانویه امسال صحبت‌های زیادی در مورد جمع‌آوری اطلاعات شخصی کاربران توسط ویدوز ۱۰ به گوش رسید. هر چند مایکروسافت زیاد هم پا را نسبت به گوگل و اپل فراتر نگذاشته بود، ولی می‌تواند بدون اکانت اطلاعات جمع‌آوری کند در حالی که گوگل و اپل به اکانت نیاز دارند. در ویندوز ۱۰ تنظیمات حریم خصوصی بسیار شفاف‌تر شده است و اکنون یک داشبورد آنلاین برای کنترل اطلاعات شخصی وجود دارد (account.microsoft.com/privacy) و به شما اجازه می‌دهد اطلاعاتی که مایکروسافت از شما ذخیره می‌کند را ببینید و نتایج جستجوها، اطلاعات مکانی و موارد بیشتری را پاک کنید.

ابزار تب در مرورگر Edge

قابلیت جالب نمایش تصویر کوچکی از تمام تب ها در کنار همدیگر

قابلیت جالب نمایش تصویر کوچکی از تمام تب‌ها در کنار همدیگر

ویژگی‌های دیگری هم به مرورگر Edge اضافه شده‌اند که کاملا از قابلیت e-reader (پیش از این اشاره شد) جدا هستند. هم اکنون مرورگر Edge به شما اجازه می‌دهد با حرکت دادن ماوس بر روی تب‌ها (tab) یک تصویر کوچک از صفحه ببینید. اما تغییر بزرگ‌تر، قرار دادن تمام تب‌ها در دکمه “Set these tabs aside” یا “قرار دادن تب‌ها در کنار هم” است که تمام تب‌ها را در کنار هم قرار می‌دهد و امکان دسترسی راحت به تمام تب‌ها به صورت گروهی، با دیدن یک تصویر کوچک از صفحات آنها را فراهم می‌کند.

منبع


نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عنوان منو